Jak skrócić spodnie dresowe ze ściągaczem?

Zbyt długie nogawki mogą prowadzić do ich strzępienia i rozdzierania, gdyż często ocierają się o ziemię. W dodatku ubrania o nieodpowiedniej długości nie prezentują się estetycznie i sprawiają wrażenie niedopasowanych. Zdarza się również, że mimo właściwego rozmiaru ściągacz na ich końcu jest za luźny. W takiej sytuacji skrócenie spodni dresowych wydaje się nieuniknione. Można to zrobić w profesjonalnym zakładzie krawieckim lub samodzielnie w domu. Jak więc przystąpić do tego zadania?

Krok 1: Przygotowanie do pracy

Skracanie spodni dresowych ze ściągaczem należy rozpocząć od zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria i materiały. Potrzebne będą: nożyce do tkanin, szpilki, taśma miernicza, rozpruwacz do szwów oraz maszyna do szycia lub igła z nitką.

Konieczne jest również dokładne zmierzenie długości, do której należy skrócić spodnie. Najlepiej wykonać pomiar bezpośrednio na sobie, aby zapewnić idealne dopasowanie. Optymalną długością dla dresów jest ta kończąca się na kostce lub nieznacznie wyżej.

Skracanie spodni bez obcinania – jak to zrobić?

Kiedy już znasz wymaganą długość, można przystąpić do skracania spodni. Należy wykonać następujące kroki:

1. Usuń ściągacz - użyj rozpruwacza do szwów, aby delikatnie usunąć ściągacz od nogawki, starając się nie uszkodzić materiału. Pracuj powoli i z precyzją, aby zachować estetykę spodni.


2. Odmierz materiał - sięgnij po taśmę mierniczą, aby dokładnie określić długość nogawek, pamiętając o dodaniu zapasu na szew i szerokość ściągacza. Zalecane jest sprawdzenie ich długości, aby pozostały idealnie równe. Zaznacz miejsce cięcia szpilkami.


3. Starannie odetnij zbędny materiał, zostawiając około centymetr marginesu na szew.


4. Użyj maszyny do szycia do wszywania nowego ściągacza w wyznaczonym miejscu lub w przypadku braku urządzenia, zastosuj igłę i nitkę do ręcznego szycia.


Należy również pamiętać o dokładnym wykończeniu krawędzi, aby zapobiec strzępieniu się materiału. Można to wykonać poprzez zastosowanie specjalnych ściegów maszynowych lub ręczne szycie ściegiem zygzakowym.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania