Bieżnie


Od najmłodszych lat nieustannie biegamy. Jest to jedna z najnaturalniejszych metod poruszania się oprócz chodu. Jeżeli kochasz biegać, ale nie masz czasu lub nie lubisz ćwiczyć na świeżym powietrzu – z pomocą przychodzi bieżnia. Jest to świetny sposób na domowy trening cardio, który możesz zrobić o każdej porze dnia i roku. Bieżnia treningowa to także najpopularniejszy element wyposażenia, który znajduje się w każdej siłowni i klubie fitness.

Dlaczego trening na bieżni to dobry pomysł?

Jedną z największych zalet treningu na bieżni jest dotlenienie i zrelaksowanie się. Poleca się zwłaszcza ćwiczenia w porannych godzinach, które pomogą nam się obudzić i nabrać sił na cały dzień. Biegając w plenerze musimy liczyć się z nierówną nawierzchnią, dlatego szczególnie ważnym elementem jest dobór odpowiedniego obuwia sportowego i spoglądanie gdzie stawiamy kroki. Bieżnia jest płaska, dzięki czemu nie musimy spoglądać w podłoże, a dodatkowo posiada systemy amortyzujące, które w znacznym stopniu odciążą nasze stawy. Zaletą ćwiczeń w domu jest możliwość oglądania swoich ulubionych seriali, czytania książek lub rozmawiania przez telefon podczas treningu. Jeżeli jednak wolisz jeździć na rowerze, a jesteś często ograniczany przez niekorzystne warunki pogodowe – zaopatrz się koniecznie w rower treningowy. Dzięki temu niezależnie od pogody będziesz mógł ćwiczyć i uzyskiwać jeszcze lepsze efekty treningowe.

Jaka bieżnia będzie idealna?

Wyróżniamy dwa rodzaje bieżni – magnetyczną i elektryczną. Ta pierwsza jest przeznaczona dla osób, które w maksymalnym stopniu chcą zaangażować swoje mięśnie. Pas po którym biegamy jest napędzany siłą naszych nóg, a prędkość biegania zależy wyłącznie od Twoich umiejętności. Bieżnia elektryczna wymaga zasilania elektronicznego, a taśmę biegową napędza silnik. Jest ona wskazana w szczególności dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania