Śpiwory


Dobrze dobrany śpiwór gwarancją spokojnego snu

Snu potrzebuje każdy, ponieważ jest on niezbędnym elementem aby twój organizm się prawidłowo regenerował. Będąc pod namiotem w górach czy na polu biwakowym niestety nie skorzystamy z ciepłej kołdry, w tych okolicznościach przychodzi nam z pomocą wygodny śpiwór. Podstawowymi funkcjami śpiworów jest zapewnienie optymalnego komfortu spania jak również ochrona przed chłodem i wilgocią. Odpowiednio dobrany śpiwór to podstawa udanej podróży,  produkowany z lekkich materiałów nie obciąży dodatkowo twojego bagażu i nie zajmie dużo cennego miejsca.

Jaki śpiwór wybrać?

Niestety nie ma uniwersalnego modelu, który sprawdzi się we wszystkich warunkach. Wybierając śpiwór musimy dostosować go do warunków jakie będą obowiązywać podczas naszej wyprawy. Wybierając się w góry lub na biwak w chłodniejsze jesienne dni, będziesz potrzebował dobrej izolacji termicznej. Na takie wypady proponujemy śpiwory z wypełnieniem puchowym, które gwarantują odpowiednią termoizolacje. W ich wnętrzu zatrzymywane jest ciepło, które generuje organizm człowieka, dzięki czemu chłodne powietrze pochodzące z zewnątrz jest zatrzymywane. 

W ofercie posiadamy dwa typy kształtów śpiworów – koperta i mumia. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się podczas wiosenno - letnich wyjazdów. Zapewniają dużą swobodę ruchów a dodatkowo wiele z nich posiada funkcje złączenia dwóch śpiworów razem i stworzenia jednego – dwuosobowego.   Śpiwory typu mumia nadają się do spania w chłodniejszych temperaturach. Ściśle otulają ciało i zabezpieczają je przed ewentualnym wychłodzeniem. Wiele z nich posiada także funkcję kaptura.

Filtruj według

Cena
Kolor
Producenci
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania