Obciążenia


Obciążenia to nieodłączny przedmiot treningu dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową. Czym bowiem byłby trening siłowy bez użycia ciężarów? Obciążenia dzielimy na tradycyjne, czyli zakładane na gryfy i hantle. Jest to przedmiot pozwalający na uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie podnoszonego ciężaru do swoich potrzeb i stopnia zaawansowania. Do obciążeń zaliczamy także hantle typu kettlebell. Jest to ścięta kula połączona z uchwytem w kształcie podkowy. Jeżeli masz zamiar progresowa, co jakiś czas będziesz musiał zwiększać masę podnoszonych ciężarów. Kupując sprzęt wysokiej jakości masz pewność, że posłuży Ci na długie lata.

Obciążenia żeliwne renomowanych marek

W przypadku obciążenia bardzo dużą rolę odgrywa materiał z którego zostały wykonane. Zaletą żeliwa jest także niewielki rozmiar, który ułatwi wykonywanie ćwiczeń i przechowywanie sporej ilości ciężarów w niewielkiej siłowni. Trening z hantlami wymaga jednak szczególnej ostrożności, ponieważ w przypadku ich upadku nic nie zapewni amortyzacji. Warto dlatego odpowiednio zabezpieczyć posadzkę matą pod sprzęt, która ochroni przed zarysowaniami i wgnieceniami w podłodze, a dodatkowo ustabilizuje atlasy i bieżnie przed przesuwaniem się. Wiele talerzy może być także użytkowane bez użycia hantli. Jest to możliwe dzięki specjalnym uchwytom znajdującym się  na krawędzi lub wewnątrz talerza. Przydaje się to także podczas zakładania obciążenia na trzpienie.  Wybierając odpowiednie modele obciążenia powinieneś zwrócić uwagę na szerokość średnicy. Musi ona być taka sama jak średnica hantli i gryfu.

Hantle kettlebell – dla kogo są przeznaczone?

Kettlebell są cenione przez osoby wykonujące ćwiczenia fizyczne. Pozwala na aktywizacje wiele mięśni w tym samym czasie, dzięki czemu trening na tego typu urządzeniu może przynieść lepsze efekty niż klasyczny trening siłowy. Pomaga on także na zwiększenie zakresu ruchów oraz poprawę wydolności organizmu. Jest to trening przeznaczony dla lekko zaawansowanych osób, ponieważ osoby nie mające wcześniej żadnego kontaktu ze sportami sylwetkowymi mogą być bardzo zmęczone.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania