Pasy kulturystyczne i fitness


Wykonując treningi siłowe prawidłowa technika i bezpieczeństwo to podstawa. Nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia na profesjonalnych lub domowych siłowniach mogą powodować kontuzję lub urazy, dlatego jeżeli ćwiczysz z wykorzystaniem dużych ciężarów, aby zniwelować ryzyko wypadku koniecznie powinieneś zakupić profesjonalny pas kulturystyczny. Podnoszenie ciężkiej masywnej sztangi może powodować przepuklinę i urazy kręgosłupa, dlatego szczególnie ważna jest ochrona tej części ciała.

Czym charakteryzuje się dobry pas kulturystyczny?

Pasy dzielą się na te skórzane oraz wytwarzane z materiałów syntetycznych. Powinien być przede wszystkim bardzo wytrzymały i odporny na ścieranie. Bardzo ważnym elementem podczas wyboru jest jego szerokość, powinna ona być dopasowana do budowy ciała i na tyle szeroka aby podtrzymać brzuch oraz kręgosłup osoby ćwiczącej. Wiele pasów posiada regulację obwodu na klamry lub rzepy, co umożliwi nam dopasowanie i odpowiednie opięcie naszej sylwetki. W ofercie naszego sklepu sportowego znajdziesz wiele profesjonalnych pasów treningowych renomowanych producentów takich jak: HMS.

Zalety pasa do ćwiczeń

Pas kulturystyczny to przede wszystkim zapewnienie sobie bezpieczeństwa. W znacznym stopniu jest w stanie zniwelować ryzyko urazu powstałe w przypadku treningu z obciążeniami, poprzez ustabilizowanie części lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Jest to także popularny w użyciu przedmiot poprzez robotników fizycznych, dla których codziennością jest podnoszenie ciężkich elementów.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania