Atlasy i suwnice


Atlasy to jedne z najpopularniejszych maszyn w każdej siłowni. Przychodząc do klubu wiele osób chciało by trenować na wielofunkcyjnych urządzeniach pozwalających na kompleksowe wykonywanie ćwiczeń praktycznie każdej partii mięśniowej. W zależności od tego jaki model atlasu masz przed sobą, pomoże Ci on w efektywny i komfortowy sposób wykonywać trening sylwetkowy. Obecnie nie jest to jednak urządzenie, na które mogą sobie pozwolić tylko profesjonalne siłownie. Wiele osób kupuje tego typu przyrząd do domowego użytku. W kategorii sprzęt siłowy w Sport4U, znajdziesz bogaty wybór atlasów i suwnic przeznaczonych do komercyjnego jak również domowego użytku.

Jaki atlas do ćwiczeń jest Ci potrzebny?

Modeli atlasów jest naprawdę dużo. Wszystko w zasadzie zależy od Twojego budżetu. Na wielofunkcyjnych maszynach jesteś w stanie trenować klatkę piersiową, plecy, barki, ramiona i nogi bez użycia dodatkowych sprzętów jak osobne ławeczki do ćwiczeń lub gryfy i hantle. W przypadku użytku komercyjnego polecamy zakup wielostanowiskowych atlasów, które gwarantują możliwość wykonania dużej ilości ćwiczeń nawet przez kilka osób jednocześnie. Wadą tego modelu jest jednak rozmiar, który może być problemem w przypadku domowej siłowni. Wariant jednostanowiskowy jest niewielkich gabarytów, dzięki czemu bez problemu pomieścisz go nawet w niewielkim pomieszczeniu. Zaletą ćwiczeń na atlasach jest bezpieczeństwo i poprawność wykonywanych ćwiczeń bez większej znajomości techniki.

Suwnica Smitha – do czego służy?

Jest to przyrząd pozwalający na wykonanie treningu całego ciała z wykorzystaniem dużych ciężarów. Zaletą tego typu urządzenia jest możliwość wykonywania ćwiczeń samodzielnie, bez asekuracji drugiej osoby. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas treningu warto jednak wyposażyć się w profesjonalne pasy kulturystyczne i rękawiczki treningowe, które pomogą Ci przede wszystkim uniknąć kontuzji, a także zapewnią wygodę na siłowni.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania